1. Ana Sayfa
  2. Makaleler
  3. Neden Aday Oldum, Neden Bağımsız Adayım. Yılların alışılmış ezberini birlikte bozalım.

Neden Aday Oldum, Neden Bağımsız Adayım. Yılların alışılmış ezberini birlikte bozalım.

Neden Aday Oldum, Neden Bağımsız Adayım. Yılların alışılmış ezberini birlikte bozalım.
1

3568 sayılı kanun yetkilerine bir dolu emek vererek sahip olduk. Bu meslek bizim geleceğimiz, umudumuz.

Mesleğin elinde mesleki hakkı söke söke alacak birçok argümanlara sahip. Fakat bu argümanlar meslek odaları tarafından doğru kullanılmadığından elimizde angarya olarak patlayan bombaya dönüştü.

Yola çıkış felsefemizin ana teması meslekte adaletli gelir dağlımı sağlamak.  Bunun için en gerekli şart ise meslekte müşteri kotasının uygulanmasıdır. Meslek içinde bir grup zümrenin hakimiyeti sarsılmadıkça diğer mesleki hakları kazanmak mümkün görünmüyor.

Meslekteki gelir adaletini sağlamak ve diğer mesleki hakları alma yolunda mücadele etmek için aday oldum.  Taleplerimin, eylemlerimin grup baskısı altında kalmaması için Bağımsız Adaylık yolunu seçtim.

Meslekte 500 geçkin müşterisi olan elit meslektaşlar, meslekte haksız rekabeti öyle yoğun kullanıyor ki meslektaş olarak meslekten pay almak imkânsız hale geliyor. Bu meslektaşlar sürümden kazanma mantığı berber fiyatına müşteri bağlıyor.

Önce Meslek İçi adalet sağlanacak sonra mesleki haklar alınacak. Hep birlikte mücadele edersek saltanatları yıkılır. Şimdi destek ver. Yılların alışılmış ezberini birlikte bozalım.

Serdar YILMAZ
Ankara SMMMO
Bağımsız Yönetim Kurulu Adayı

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Bağımsız adaysın fakat sana kendi odamızdan oy kullanamıyoruz.. keşke kullanabilseydik.. kotayı getirmen için..