1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Muhasebe ve İşletme Mezunlarına İş ve Eğitim Fırsatı
reaksiyion-alkis

Muhasebe ve İşletme Mezunlarına İş ve Eğitim Fırsatı

Muhasebe ve İşletme Mezunlarına İş ve Eğitim Fırsatı
1

Muhasebe, İktisadi ve İşletme Mezunlarına Kariyer Yolu Açılıyor.

BFS Business Consulting Genel Müdürü Dilek KALENDER ile Muhasebe sektörü, sektörün beklentileri, sıkıntıları ve bunlar üzerine geliştirdikleri uygulamalı eğitim projeleri üzerine sohbet ettik.

BFS Business Consulting Genel Müdürü Dilek KALENDER kurumsal şirketlerin yetişmiş muhasebe müdürü ve muhasebe personeli ihtiyaçlarının çok fazla olduğunu vurguladı. Kurumsal şirketlerin Kariyer sitelerinde verdikleri ilanda binlerce başvuru olduğunu ve bunun içinden aradıkları personeli deneyimli ve yetişmiş personel olmaması sebebi ile seçmekte sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

BFS Business Consulting Genel Müdürü Dilek KALENDER; BFS Business Consulting Türkiye çapında bulunan  kurumsal şirketlere İnsan Kaynakları ve Kurumsal Eğitimlerde danışmanlık hizmetleri verdiklerini, şirketlerin İnsan Kaynakları Departmanlarının “Muhasebe Müdürü ve Muhasebe Personeli”  arayışlarında büyük sıkıntı yaşadıklarını gözlemlediklerini söyledi.

BFS Business Consulting olarak bağlı kurum olan Ankara Global Kariyer Eğitim Kurumlarına kurumların Muhasebe Müdürü ve Muhasebe Personeli taleplerinde bulunduklarını dile getirdi. İşte BFS Business Consulting Genel Müdürü Dilek KALENDER  ile yaptığımız Röportajımızın Detayları

BFS Business Consulting Nedir.

BFS Business Consulting Kurumsal Şirketlere İnsan Kaynakları, Muhasebe ve İç Denetim alanlarında hizmet veren ve bağlı kurumu olan  MEB’e bağlı Ankara Global Kariyer Eğitim Kurumları ile nitelikli personel yetiştirmeyi hedefleyen bir kurumdur. 6 yıldır bu alanda faaliyet sürdürmekte olup yüzlerce mezun öğrencisi bulunmaktadır.

İş Garantili Muhasebe Eğitim Projesine Neden İhtiyaç Duydunuz?

 İşe alımlarda en çok tercih edilen mesleğin Muhasebe olduğunu hepimiz biliyoruz. İktisadi ve İşletme Fakültesinden mezun olan arkadaşlarımız kariyer sitelerinden iş başvuruları yapmaktadırlar. Bir iş ilanına Kariyer siteleri üzerinden binlerce başvuru olmaktadır. Şirketlerin İnsan Kaynakları Müdürleri ise haklı olarak aradıkları nitelikli ve yetişmiş “Muhasebe Müdürü ve Muhasebe Personeli” kadrolarına  bu sitelerden personel bulmak için çok fazla emek ve zaman harcamaktadırlar.

Kurumumuz bu sorunun  çözümünü kendi yarattığı eğitim modeli ile çözmeyi hedeflemektedir.  Projemize başvuran öğrenciler 6 ay boyunca toplam 280 saat eğitim alacaklardır.

Bu Eğitime kimler ne Nasıl katılabilir ?

Bu eğitime Üniversitelerin İşletme, İktisat, Maliye ve Muhasebe türevlerinden mezun olanlar katılabilir.

Eğitime başvuran kursiyer www.isgarantilimuhasebeegitimi.com adresinden ön kayıt formunu doldurduğunda ön değerlemeye tabii tutulmak için kurumumuza davet edilir. Ön değerlemeden olumlu çıkması halinde Kurumsal firmalarda görev alan Mali Müşavirler, Mali İşler Müdürleri, İnsan Kaynakları Müdürlerinden oluşan komisyona davet edilir. Bu komisyonda olumlu değerlendirilmesi halinde Kursiyerin kaydı gerçekleşir. 0312 430 88 18’den de detaylı bilgi alabilirler

 Uygulayacağınız Eğitim Modeli Nedir. Eğitmenleriniz Kimlerden Oluşmaktadır.

Kursiyer; Kurumsal firmalarda görev alan Mali Müşavirler, Mali İşler Müdürleri, İnsan Kaynakları ve Kişisel Gelişim Uzmanlarından oluşan eğitmen kadrosu ile;  Muhasebe Mesleğini tüm teori ve uygulamalarıyla öğrenerek (200 saat), mesleği yapmaya hazır hale geliyor.

Sadece muhasebe mesleğini öğretmek ile kalmıyoruz. Kişisel gelişim eğitimleri (20 saat) ile kursiyerin kendine daha fazla güvenmesini ve rakipleriyle arasında fark yaratarak mülakatlardan başarı ile çıkmasını

sağlıyoruz.

En önemlisi bu eğitimin belli kısmında (60 Saat) mesleğin en iyi öğrenilebileceği yer olan Mali Müşavirlik Ofisleri ve şirketlerin Muhasebe-Finans departmanlarında alacakları uygulamalı eğitimler sayesinde iş tecrübesi kazanacaklardır.

Kursiyerlerin İşe Yerleştirme Mülakatları Nasıl yapılacak.

Kursiyerimiz Kurumumuzdan Mezun olduğunda deneyimli firmalara mülakatlara gönderiyoruz. Mülakatlardan başarı ile çıkıyorlar. Çünkü kursiyerlerimiz aldıkları eğitim sayesinde firmaların beklentilerini karşılayacak donanıma sahip oluyorlar. Uzun bir eğitim sonunda Muhasebe Mesle

ğinin hem uygulamasını hem teorisi tam anlamı ile öğrenecekler.

 Kurumumuzdan mezun olan kursiyerlerin eğitim sırasında veya mezun olmasından itibaren 3 ay içerisinde, bizde talepte bulunan firmalarda istihdamını sağlayacağız.

  Uygulamalı Eğitim için İş Ortaklarınız Kimlerdir?

Uygulamalı eğitimler Meslek Şirketleri, Mali Müşavirlik Ofisleri ve Denetim şirketleridir.

Eğitim İçin Başvuru Nasıl Yapılıyor

Üniversitelerin İşletme, İktisat, Maliye ve Muhasebe türevlerinden mezun olan adaylar Ön Başvuru için www.isgarantilimuhasebeegitimi.com adresinden başvuru formunu doldurulabilir. 0312 430 88 18 nolu hattan gerekli bilgi alabilirler.

 

 

 Bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Muhabir Yusuf OZER
Haber Ankara

 

 

 

 

Yapına Yorumlar (2)

Yoruma kapatıldı.