1. Ana Sayfa
  2. Makaleler
  3. MESLEĞİMİZE BÜYÜK SALDIRI “MALİ MÜŞAVİRDEN ARABULUCU OLMAZ !” BİLDİRİSİ YAYINLADILAR

MESLEĞİMİZE BÜYÜK SALDIRI “MALİ MÜŞAVİRDEN ARABULUCU OLMAZ !” BİLDİRİSİ YAYINLADILAR

MESLEĞİMİZE BÜYÜK SALDIRI “MALİ MÜŞAVİRDEN ARABULUCU OLMAZ !” BİLDİRİSİ YAYINLADILAR

“Arabuluculukta Taraf Avukatları Derneği Girişimi” Mali Müşavirlere karşı savaş açmış gibi bir bildiriye imza attı. Hiç bir meslek grubu diğer meslek gurubuna böyle açıkça saldıramaz. ve Başka Meslek grubunu  ayaklar altına almaz.  “Arabuluculukta Taraf Avukatları Derneği Bu cesareti  Mali Müşavirlerin Örgütlü güçlü yapısının olamamasından alıyorlar. Arabulucuk yetkisi almak isteyen diğer bir çok meslek grubu var ken neden acık acık Mali Müşavirlik Mesleğine Saldırı seçtiler. Çünkü Sessiz ve tepkisizliğimizi onlarda biliyor artık. Sırada ne var 

 

İŞTE O AKIL ALMAZ BİLDİRİLERİ

Mali müşavirlerin arabulucu olma taleplerinin kabul görmesi halinde sonraki aşamadaki talepleri uzun yıllardır istedikleri ama başaramadıkları vergi ve idare mahkemelerinde taraf vekili olmak olacaktır.

Arabulucuların, arabuluculukta ve mahkemelerdeki taraf vekillerinin hukuk fakültesi mezunu olması şartından vazgeçilemez.

Kazanılmış hakkımızdan vazgeçemeyiz.
Hukuki uyuşmazlıkları hukukçular çözer.
Mali müşavirler hukuki uyuşmazlığın çözümüne sadece görüş ve bilgileri ile yardımcı olabilirler.
Hukukçular hukuk devletinin temelini oluşturan hak arama özgürlüğünün yaşatıcısı ve uygulayıcısıdır.

Hukukçular tarih boyunca halkın hak arama özgürlüğü uğruna nice zorluklar çekmiş ve bu uğurda bir çok avukat, hakim, savcı yaralanmış ve öldürülmüştür.

Mali muhasebe işlerinde uzman olmak hak aramak demek değildir.

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının mesleğimize yönelik bu girişiminin haksız olduğunu söylüyor ve bu haksız imza kampanyasından derhal vazgeçmelerini istiyoruz.

ATAD-G
“Arabuluculukta Taraf Avukatları Derneği Girişimi”

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (3)

  1. Bizler de onlar gibi 4 yıl okuduk.Mecliste yıllarca Hukuk egemen Avukatlar çoğunluktaydı.Istedikleri yasaları çıkarttılar.Kendiletini toplum üzeri görüp Bağımsız Sgk li lik topluluk sigortası ödediler..Mesleğinize el atmaya kalktılar.Bizim gibi her gün değişen yasalarla uğraşmadılar.Is Kanunu SGK konularında bizim onda bir bilgileri yokken Arabulucu oldular.Is davalarını bizlere sorup dava kazandılar.Biz Onların Hukuk alanına girmiyor,gidemiyorsak onlar da Us davalarına burunlarını sokmasın.ISI UZMANLARINA BIRSKSINLAR.Issiz Avukatlara CMUK tan dava,Kooperatif ve Şirketlere Avukat zorunluluğunu da onlar çıkarttılar.Adama göre iş peşindeler.Vunku Hukuk Fakültesi mezunları çoğaldı.Onlara iş lazım.

  2. Demek ki bizimkiler iyi çalışıyor

  3. Bence avukatlardan önce mali müşavirlerin aracı olması gerekir