İlginizi Çekebilir!
 1. Ana Sayfa
 2. Güncel Haberler
 3. Mali Müşavirlerlere Büyük Sorumluluk 1 Ekim’ de Başlıyor. Noterden Sorumluluk Sözleşmesi İmzalamaya Hazır mısınız?

Mali Müşavirlerlere Büyük Sorumluluk 1 Ekim’ de Başlıyor. Noterden Sorumluluk Sözleşmesi İmzalamaya Hazır mısınız?

Mali Müşavirlerlere Büyük Sorumluluk 1 Ekim’ de Başlıyor. Noterden Sorumluluk Sözleşmesi İmzalamaya Hazır mısınız?

1 Ekim de Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi başlıyor. Mesleki sorumluluklar kabul edilemeyecek kadar artıyor. Meslek odalarından hiçbir ses seda yok.

İlgili Mevzuata göre

İşverenler ile  noter onaylı yazılı sözleşme düzenlememiz gerekiyor.

İşverenin Kar ortağı mıyız?  Sorumluluğuna müşterek ortak oluyoruz.  Madem müşterek sorumlu olacağız çalışan işçi başına Devletten Denetim ücreti alalım.

İşe Girişini İslak İmzalı alacakmışız. Whatsapptan kimlik gönderen işverenlere gel de bunu anlat. Sonra O islak imzalı işe girişleri mükellefin dosyasına koyup yıl sonun da göndermek yok. Kendi arşivimiz olacak. Saklayacağız. İşveren aylık bildirgeyi her ay almıyor mu? Öyle çalışmayan kişileri bildirgede göremiyor mu?

Meslek Odalarımızın acilen bir şey yapması lazım. Yoksa meslek yapılabilirlikten çıkıyor.

 

Resul KURT Hocamızın yeni dönem sorumluluklarımız  ile ilgili yazıya mutlaka göz atın

Mali Müşavirler Dikkat! Yeni Sorumluluklar 1 Ekimde Başlıyor

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (5)

 1. İşimiz gücümüz yoktu 24 saat işyerlerinin bekçiliğini yapalım….kim girdi kim cikti bir bu eksikti …hangi çok bilmiş bu yasayı.cikariyor kendince birşey icat etmis sanki tarih kendini yazacak ..Turmob ne halt ediyor bu yasalar hazırlanırken ..aldigimiz iki kuruş maraba muamesi görüyoruz….

 2. Gün geçtikçe Resmi kurumların yapacakları işleri sanki bizim hiçbir sorumluluğumuz yokmuş gibi bize yüklenmeye devam ediyor. Bizler şamar oğlanı olduk gelen vuruyor giden vuruyor. Bizim meslek odalarımız ve bağlı bulunduğu birlik acaba ne işe yarıyor. Aidat zamanı geldiğinde sık sık bizleri arıyorlar ve lütfen hatırımızı soruyorlar. Bizim sorunlarımızı odalar ve birlik ten başka kim halledebilir acaba?
  İmza
  Angaryacı meslektaş

 3. İyiden iyiye bu mesleğin çivisini çıkardılar, oda ve türmob görevlileri koltuktan olmamak adına herş

 4. İyiden iyiye bu mesleğin çivisini çıkardılar, oda ve türmob görevlileri koltuktan olmamak adına herşeyi üstün kör ve son günlerde talep ediyor bakanlıktan

 5. MALİ MÜŞAVİRLERİ, MÜKELLEFİN CEZA SORUMLULUĞUNA AKIL EDİP ORTAK EDEN KANUN KOYUCU,KANUNLARI BİRAZ DA MALÎ MÜŞAVİRDEN YANA KULLANIP, MÜKELLEFLERİMZDEN MUHASEBE DEFTER ÜCRETİNİ NASIL TAHİL EDECEĞİMİZ için bir ZAHMET ÇÖZÜM ÜRETSEELER..