1. Ana Sayfa
  2. Makaleler
  3. MALİ MÜŞAVİRLERİ MALİYE BAKANLIĞININ ZULMÜNDEN KİM KURTARACAK

MALİ MÜŞAVİRLERİ MALİYE BAKANLIĞININ ZULMÜNDEN KİM KURTARACAK

MALİ MÜŞAVİRLERİ MALİYE BAKANLIĞININ ZULMÜNDEN KİM KURTARACAK
1

Devlet baba bizi ücretsiz memur yaptı
Kendi memuruna hatasını düzeltme sansı verilirken bizlere 1500 TL OUC kesiliyor.

Üstelik kendi memurunu geniş geniş çalışırken, hatalar düzeltme fişi düzeltilirken Mali müşavirlere vergi ile ilgili olmayan bilgilerdeki düzeltmeler için bile ceza kesiyor.
Devlet baba Maliye SGK belediye sanayi bakanlığı ve bir sürü diğer kurumların memuru yaptı bİzi.
Ve bizim odalar, meslek kuruluşları mesleğin bu acil sorunlarına çözüm bulamıyor.

………………………………………..

Daire daire saatlerce günlerce semt semt dolaşıp beyannamelerimİzi verir, tahakkuklarını alırdık. Bir tahakkuk fişi için bir elemanın yarım gününün bile gittiği olurdu. İnternetten beyanname verebilir hale gelince maliye bakanlığına ettiğim duaların haddi hesabı yoktur. Ne bileyim heriflerin bİZim ofisleri vergi dairesine dönüştüreceğini. Vergi ile ilgili evrak toplama, kaydetme, raporlama, üçüncü kişilerle paylaşma, tarh, tahakkuk, tebliğ, tahsil, taksit, denetime hazırlık… ne kadar aşama varsa bize kitlediler. Bila bedel. Mükellefe 15 sene önce ne hizmeti veriyorsak pek birşey değişmedi, onlara sunduğumuz ürünün üstüne birşey koyma fırsatımız olmuyor. Devlet baba bizi ücretsiz memur yaptı. Üstelik kendi memurunu geniş geniş çalışırken, hatalar düZeltme fişi düZeltilirken il Mali müşavirlere vergi ile ilgili olmayan bilgilerdeki düzeltmeler için bile ceza kesiyor. Devlet baba Maliye Sgk belediye sanayi bakanlığı ve bir sürü diğer kurumların memuru yaptı bİzi.
Ve bizim odalar, meslek kuruluşları mesleğin bu acil sorunlarına çözüm bulamıyor.

Ne diyelim inşallah gün gelir de zavallı Mali Müşavirler birbirleri ile salakça kısır kavgalar, ufak menfaat için çatışmayı bırakır da mesleğin hakkını ve itibarını koruma adına tek yumruk halinde hareket etme basiretini gösterir.

Kaynak: Mücahit Kaymakçı.
Sabri Orta Sosyal Medya Paylaşımıdır

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. 1999 dan 2010 yılına kadar bu çileleri Ben de çektim. Daha Sonra Mesleğimizin bir bölümünü kapsayan Sosyal Güvenlik konusunda uzmanlaştım ve rahata erdim. Tavsiyem bir konuda uzmanlaşmanız. Aksi takdirde Meslek sadece kartvizitte kalıyor.