1. Ana Sayfa
  2. Makaleler
  3. Mali Müşavirler Zorunlu Para Ödeyecek.

Mali Müşavirler Zorunlu Para Ödeyecek.

Mali Müşavirler Zorunlu Para Ödeyecek.

Ekonomik krizin en çok meslek mensupları tarafından hissedildiği şu günlerde Meslek Odalarında ilginç bir gelişme yaşandı

Mali Muşavir Sen işverenler sendikasının girişimi sonucu Hukuki yönden adaletsiz olması sebebi ile iptal edilen Nispi aidatlar Genel Kurul kararı ile alınmaya çalışılıyor.

Bizler bürolarımızı ayakta durdurma, evimizi geçindirme derdi yaşarken bu anlamsız girişime karşı çıkıyoruz.

İstanbul SMMM Odası Nispi Aidat duyurusunda Nispi aidatları bu yılda almaya kararlı. Mesleki zararda olduğumuz bu dönemde meslek odalar meslektaşa destek vermesi gerekirken HUKUKU ayaklar altına alan bu girişimi kabul etmek mümkün görünmüyor. Diğer illerde bulunan meslek odaları da aynı yöntem ile Nispi aidatları tarafımızdan tahsil etme yöntemine girişeceği beklenmekte.

Meslek Odalarımıza diyoruz ki İstanbul SMMM Odası tarafından başlatılan haksız tahsilatta sizde katılmayın, Meslektaşın yanında yer alarak karşı çıkış gösterin

İstanbul SMMM Odası Nispi Aidat duyurusu

SMMM Odaları ve YMM Odaları Üye Aidatları ile Birlik Paylarının Tespitine Ait Yönetmelik’in 6/b ve 10.maddeleri ile ilgili alınan Danıştay 8.Daire kararına göre ve Genel Kurulda alınmış olan karara göre son kez 2018 Yılı gelirlerine uygulanmak üzere 2019 yılı Nispi Aidatı tahakkuk ettirilmiştir.

2020 yılından itibaren nispi aidat tahakkuk ettirilmeyecektir.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Smmm odası ne zaman meslektaşının yanında durmuş..