1. Ana Sayfa
  2. Muhasebe ve Diğer Haberler
  3. DEV SAHTE FATURA VURGUNU. SAHTE FATURA İLE KDV İADESİ ALDILAR

DEV SAHTE FATURA VURGUNU. SAHTE FATURA İLE KDV İADESİ ALDILAR

DEV SAHTE FATURA VURGUNU. SAHTE FATURA İLE KDV İADESİ ALDILAR
2

Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 3 milyar liralık naylon fatura düzenleyen Vergi Kaçakçılarına Operasyon düzenledi.

Ankara Organize Vergi Kaçakçılığı ile Mücadele Grup Başkanlığı Ankara, Hatay, İzmir, Diyarbakır ve Bursa’da faaliyet gösteren 28 mükellef ve 5 mali müşavir ile bu grupla ilişkili çok sayıda şirket  ve şahısa ait beyanları mercek altına alması sonucu 3 milyar liralık sahte fatura düzenlendiği tespit edildi.

Müfettişlerinin hazırladığı ön rapor ile harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, belirlenen illerde halen faaliyet gösteren firmaya ait adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda  9 şüpheli gözaltına alınırken, söz konusu firmalarda yapılan aramalarda farklı şirket  ve şahıslara ait 72 kaşe, fatura ve sevk irsaliyeleri bulunan 235 klasör ve 10 koli düzenlenmemiş fatura ele geçirildi.

Şüphelilerin son 3 yılda kurdukları “tabela” firmalar üzerinden, fatura açığı bulunan firmalara fatura düzenlediği, bu şekilde devletten 500 milyon lira KDV iade aldığı tespit edildi

Yorum Yap