İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Makaleler
  3. Bizde böyle sahiplenen meslek odası istiyoruz. Mesleğimizi yok etmeyin. Yanımızda yer alın

Bizde böyle sahiplenen meslek odası istiyoruz. Mesleğimizi yok etmeyin. Yanımızda yer alın

Bizde böyle sahiplenen meslek odası istiyoruz. Mesleğimizi yok etmeyin. Yanımızda yer alın

Ankara Barosu Yönetim Kurulu, CMK’dan görevlendirilen iki avukatın, Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi önünde, bir polis memuru ve mahkeme mübaşiri tarafından darbedildiğini, saldırganların isimlerinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirilip etkin bir soruşturma yürütülmemesi halinde, Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği ile Kaçakçılık ve Organize Suçlar Büro Amirliği’nden gelecek talepler için, 19 Aralıktan itibaren CMK avukatı atamasının yapılmayacağını açıkladı.

SMMM Serkan TAVŞAN’ın sosyal medyada bir paylaşımını gördük. Meslek Odalarımıza kırgınlığımız bir kat daha arttı.

Ankara Barosu iki üyesinin hakkını cesaretle savunuyor ve elinde var olan güçle yaptırımları hayata geçiriyordu.

Oysa bizim elimizde daha fazla yaptırımları hayata geçirecek olanaklar var. Anlıyoruz ki sorun elinde yaptırımların olması değil, bu yaptırımları kullanabilecek cesaretin olmaması

Oysa Meslek Mensupları bir çok kurum ve kuruluşlarda çirkin davranışların muhatabı olmaktadır. Fakat Meslek Odalarının BAROLAR gibi yanımızda yer aldığını hiç göremedik. Eğer öyle olsaydı bir çok kurumun mesleğe ve meslektaşa davranışı değişecekti.

Meslektaş aleyhine olan Yönetmeliklerinizle mesleğimizi yok etmeyin. Meslek Mensubunun yanında yer alın. Mesleğimize hak etiği saygınlığı kazandırın

Çok geç olmadan gelin mesleği ve meslektaşı sahiplenin. Emanet makamlarınızın hakkını verin. Mesleğin ve meslektaş artık dayanacak gücü ve sabrı kalmadı.


Yorum Yap